Ринок аутсорсинга в Україні може досягати 10 мільярдів доларів. Сьогодні цей ринок зростає в середньому на 18% в рік. Такі дані озвучив д.е.н., проректор Київського національного університету ім. В. Гетьмана Олексій Олексюк під час круглого столу, організованого проектом «Бізнес-ідея». «Мі бачимо великі перспективи для розвитку аутсорсинга в Україні. Сьогодні аутсорсинг – це світовий тренд, який спровокований глобалізацією і бурхливим зростанням IT-технологій. Вони дозволяють ефективно реалізовувати бізнес-процеси поза компаніями, економити ресурси» - сказав Олексій Олексюк.

В Україні розвивається багато видів аутсорсинга, серед них: бухгалтерський облік, кадрове діловодство, юридичні, фінансові, комунікаційні послуги, логістика, управління персоналом, переклади та інші.

Основним внутрішнім замовником і виробником аутсорсингових послуг сьогодні є малий і середній бізнес. «Аутсорсинг – це бізнес, у який люди часто приходять з професії» - сказав на круглому столі член Наглядової ради ІФ «Буковина» Леонід Бегунов. Великий бізнес в Україні доки дуже обережно відноситься до послуг аутсорсинга. «Аутсорсинг у великих українських компаніях, звичайно, є, але йдеться про невеликі аутсорсингові контракти. Головна причина - сьогодні в Україні дуже мало національних компаній, які можуть запропонувати якісні аутсорсингові послуги світового рівня і необхідний рівень безпеки інформації», - говорить Олексій Олексюк. За словами експерта, великі аутсорсингові контракти в Україні - це перспектива 10 років.

В той же час, за даними компанії Information Service Group, глобальний ринок аутсорсингових контрактів на суму більше 25 млн. доларів, за останні 10 років виріс з 60 до 100 мільярдів доларів. Основний попит на аутсорсинг у світі сформують промисловий сектор, фінансові організації, банки, а також галузь телекомунікацій і медіа.

Источник: www.smeua.com

Номер в списке: 
1