Бухгалтерський облік за європейськими стандартами: переваги та недоліки

5 жовтня Верховна Рада ухвалила закон №4646-д про приведення бухгалтерського обліку України до стандартів Європейського Союзу. Позитивні та негативні сторони даного документу оцінили експерти.

Самостійне виправлення помилок в ПДВ-деклараціях: загальні правила та особливості

Нерідко при складанні ПДВ-декларацій бухгалтери допускають помилки. У такому випадку слід намагатися виправити їх самостійно. Порядок самостійного виправлення платниками помилок у податковій звітності прописаний у статті 50 Податкового кодексу. 

Процедура реєстрації об’єднань підприємств за оновленим законодавством

Складні економічні умови та жорстка ринкова конкуренція створюють значні труднощі для функціонування суб’єктів бізнесу. Боротися із ними самотужки юридичним особам часто не вистачає ресурсів. З метою консолідації зусиль та спільного вирішення завдань підприємства укладають угоди про створення об’єднань. 

Організація, проведення та оформлення результатів річної інвентаризації

Одним з етапів підготовки до складання річної фінансової звітності є проведення інвентаризації активів і зобов'язань, що належать підприємству. Її процедура, а також вимоги до оформлення результатів, регулюються спеціальними документами, основним з яких є Положення №879. Розглянемо докладніше його основні вимоги.

Зміна керівника на підприємстві, де директор та засновник – одна особа

Часто буває так, що фірма складається лише з однієї особи, яка є її засновником, директором та єдиним працівником. У даному випадку зміна директора може викликати багато юридичних запитань: чи треба складати протокол зборів засновників компанії, за якою процедурою звільнити старого директора та прийняти нового, а також якого змісту повинні бути сформовані документи.