Ліквідація підприємства

Ліквідація компаній різних форм власності - тривала й непроста процедура, що вимагає якісної підготовки. Прийнявши рішення про закриття ПП або ТОВ, необхідно розібратися з боргами, які можуть бути як перед кредиторами, так і перед державою. Професійний підхід до вирішення подібних питань дозволить мінімізувати виникнення ризиків у майбутньому.

Вибір оптимального варіанту ліквідації юридичних осіб дуже індивідуальний і обумовлений безліччю факторів. Незалежно від ситуації, юристи компанії «АЛЬФА» (Київ), нададуть однаково грамотну юридичну допомогу при закритті фірм шляхом продажу, реорганізації, добровільної ліквідації і т.д.

Основні способи ліквідації компаній

Процес ліквідації будь-якого підприємства, в т. ч. ТОВ, починається з визначення способу, за яким буде закриватися компанія, а саме:

 1. Ліквідація за рішенням власника.
 2. Ліквідація шляхом реорганізації.
 3. Експрес-ліквідація підприємства шляхом продажу корпоративних прав.
 4. Ліквідація через банкрутство.

Кожен із перерахованих способів здійснюється за особливою процедурою і вимагає підготовки великого пакету документів для правомірною ліквідації підприємств. Юридичні послуги від компанії «Альфа» - це індивідуальний підхід до кожного клієнта і професійна допомога у вирішенні навіть найбільш кризових ситуацій.

Етапи процесу ліквідації організацій

Тривалість, складність і специфіка ліквідації підприємства буде залежати від рішення про закриття фірми. Є кілька варіантів початку процесу ліквідації:
 • на підставі рішення, прийнятого власником або зборами всіх засновників про закриття, реорганізацію або продаж компанії;
 • на підставі рішення господарського суду, який визнав банкрутство підприємства.
Якщо організація не має заборгованостей перед кредиторами, якісно складала і своєчасно подавала бухгалтерську та податкову звітність до державних органів, оптимальним варіантом припинення її діяльності є повна ліквідація на підставі рішення засновників.

Закриття ПП за ініціативою власників проходить в кілька етапів:

 1. Ухвалення рішення про ліквідацію.
 2. Призначення ліквідаційної комісії.
 3. Подання інформації про початок ліквідації фірми до державного реєстру.
 4. Надання відповідних документів до податкових органів.
 5. Податкова перевірка юридичної особи на наявність заборгованостей перед бюджетом.
 6. Закриття розрахункового рахунку.
 7. Знищення штампів і печаток підприємства.
 8. Оформлення документації, яка потрібна для виключення фірми з єдиного державного реєстру.

У такому тривалому процесі, як ліквідація підприємства, юридичні послуги можуть стати механізмом для запобігання багатьох труднощів. Фахівці компанії «Альфа» якісно підготують всі необхідні документи і візьмуть на себе виконання обов'язкових процедур для швидкого закриття ТОВ.

Вартість послуг із ліквідації підприємств

Одним із ключових юридичних напрямків діяльності київської компанії «Альфа» є ліквідація підприємств. Послуги фахівців нашої компанії, їх вартість і терміни обумовлюються індивідуально з кожним клієнтом. Деталі уточнюйте у керівника юридичної служби СЕЛІТРЕНІКОВА Леоніда Михайловича за телефоном +38 (050) 352-68-93, (044) 492-07-08, або пишіть на пошту info@alfa77.com.ua